Rokytnice nad Jizerou

Strážník

Skála – vyhlídka nad Rokytnicí. Nabízí krásné rozhledy přes celé údolí Rokytnice od Pasek nad Jizerou až po Lysou horu a Kotel. Leží v nadmořské výšce 777 metrů. Název je odvozem od početných strážných ohňů, které zde udržovaly přední stráže švédského vojska za třicetileté války.

Galerie Starý Kravín

Muzeum a galerie Starý kravín ve Františkově

Muzeum a galerie Starý kravín ve Františkově nabízí stálé expozice popisující dřívější nelehký život v Krkonoších. K vidění jsou nástroje, jimiž si lidé dříve obstarávali obživu, či sbírka hasičské techniky. Muzeum dále nabízí i sezónní výstavy místních umělců různých oborů a směrů.

Huťský vodopád

V Huťském vodopádu, napájeném Huťských potokem pramenícím pod chatou Dvoračky, padá voda z výšky dvaceti metrů. Tento vodopád byl v minulosti vyhledávaným výletním místem. Stála zde restaurace, kde byly pořádány každou neděli tancovačky. Název potoka „Huťský“ je odvozen od první sklářské huti v Rokytnici nad Jizerou.

Lanový park

Přijďte si užít lezení v korunách stromů na různých lanových překážkách ve výšce 5 – 9 m nad zemí. Připraveny jsou různé okruhy vhodné jak pro děti tak pro dospělé…

Dvoračky

Horská chata Dvoračky leží v nadmořské výšce 1.140 metrů mezi Lysou horou a Kotlem. Dvoračky byly postaveny roku 1707 rodinou Schierovou a původně to byla horská zemědělská usedlost. Dnes jsou Dvoračky navštěvovány pro svou domácí pekárnu, domácí kuchyni a horské speciality. Kolem Dvoraček stoupala významná obchodní stezka zvaná „Česká“, známá už v 10. století, která procházela Rokytnicí a přes Labskou louku pokračovala do Slezka.

Labská louka, pramen Labe, Labský vodopád

Rozsáhlá vrcholová planina s pramenem Labe. Symbolický pramen Labe je opatřený betonovou skruží. Labe pramení o něco výš v rašeliništi mezi kosodřevinou. V roce 1968 tu byly umístěny barevné znaky 24 měst, jimiž Labe od pramene až po ústí protéká. Na jihovýchodním okraji Labské louky vytváří Labe 45m vysoký Labský vodopád.

Horská pohoda

+420 731 164 425
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Webdesign SURA s.r.o.